2022.04.27 godz. 19:53 Wrocław, Dolnośląskie

Przedawnienie sprawy po 10 latach.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, Z góry dziękuję za odpowiedź. Dokładnie (27.04.2012) 10 lat temu, zrezygnowałam z Pracy w sklepie. W 2013 wyjechałam na stałe za granicę. W międzyczasie dowiedziałam się, że moje byłe szefowe oskarżyły mnie o przywłaszczenie towaru na 56.000zł, zawiadomnienie do Prokuratury złożyły w sierpniu 2013. Mój dług z rozliczenia wynosił jedynie 20.000zł, dług swój spłaciłam. W międzyczasie na wniosek mojej byłej szefowej komornik zlicytował moje mieszkanie za 70.000zł. Prokuratura zablokowała mi paszport na prawie 9 lat. Czy moja sprawa automatycznie po 10 latach została przedawniona?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Kwi 2022 09:56

Jeżeli przywłaszczenie miało miejsce w 2012 r. to przedawnienie sprawy karnej nastąpi najwcześniej w 2027 r.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)