2022.02.14 godz. 12:05 Warszawa, Mazowieckie

Zmiana nazwiska dziecka

Wyjaśnienie sytuacji

Witam z poprzedniego związku mam córkę teraz wyszłam za mąż za innego Pana i chciałabym by córka miała takie nazwisko jak ja i mój mąż jednak ojciec biologiczny nie wyraża zgody .co robić córka ma 6lat i mieszkamy na wsi jej ojciec żądło się nią interesuje mieszka ponad 100km od nas .chciałabym aby córka uniknęła komentarzy i ciągłego tłumaczenia dzieciom czemu ma inne nazwisko ona też chce mieć nazwisko takie jak ja po zawarciu ślubu

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Lut 2022 12:39

Jedynym rozwiązaniem jest sądowne uzyskanie zgody ojca, a następnie złożenie wniosku do kierownika USC. W przypadku sprawy sądowej nie powinno być większych problemów ze zmianą nazwiska dziecka.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)