2020.10.15 godz. 19:14 Kielce, Świętokrzyskie

Pożyczka

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, z tej strony Danek Łukasz. Mam taką sprawę nietypową, pożyczyłem byłej dziewczynie około 2 tys złotych, mam na część pożyczki dowody, bo przelew robiłem, sprawa wygląda tak, była dziewczyna chce mi oddać te pieniądze pod szantażem. Mieszkała kiedyś u mnie i ma rzeczy swoje, powiedziała że jak ja jej przywiozę rzeczy albo ktoś przyjedzie po te rzeczy i komuś wydam te rzeczy to ona mi odda wtedy pieniądze. Ja nie zgodziłem się bo chce żeby osobiście sama zabrała sobie rzeczy, żeby potem mi nie wypominala że nie oddałem jej wszystkiego,w taki sposób się nie zgadza, proszę o doradztwo czy mam zgłosić na policję czy założyć jakąś sprawę czy wysłać jej jakiś list do domu? Czy w taki sposób coś odzyskam czy zgodzić się żeby ktoś odebrał rzeczy a ja pieniądze przsz kogoś. Dziękuję i pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sonia Konieczniak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Paź 2020 21:06

Szanowny Panie, nie musi Pan przystawać na propozycję uzależnienia zwrotu pożyczki od wydania rzeczy pozostawionych w mieszkaniu. Jeśli ustaliliście Państwo termin zwrotu pożyczki, który już upłynął może Pan wysłać do Pani wezwanie do zapłaty. Jeśli wcześniej nie ustaliliście Państwo terminu zwrotu pożyczki proszę skierować pismo z wypowiedzeniem umowy. Obowiązek zwrotu powstanie wtedy po upływie 6 tygodni. Jeśli pieniądze nie zostaną zwrócone w terminie może Pan złożyć pozew o zapłatę. Co do odbioru rzeczy proszę sporządzić protokół z wyszczególnieniem wszystkich i podpisem osoby odbierającej
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)