2023.08.30 godz. 10:00 Dębniak, Łódzkie

Odszkodowanie

Wyjaśnienie sytuacji

Witam z tej strony Kinga Kotynia ja chciałam zapytać się co mogę zrobić w takiej sytuacji jeżeli. Jechałam droga i panowie z gminy kosili trwałe. I od szczelił im kamień uszkadzając przednią szybę mojego samochodu, który prowadziłam. Wezwałam patrol policji i on po przyjechaniu obejrzał szybę, spisał notatkę i kazali pojechać do gminy aby ona udostępniła mi nr. ich ubezpieczenia. Gmina nie chce współpracować ze mną. Powiedzieli że mam sobie napisać jakieś pismo i że to rozpatrzą. Natomiast panowie policjanci powiedzieli że jeśli będzie gmina utrudniać to mamy iść na komisariat i o tym powiedzieć.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Sie 2023 10:38

Dzień dobry, należy oficjalnie zwrócić się do Urzędu Gminy w tej sprawie. Gmina ponosi odpowiedzialność odszkodowawczą za powstałą szkodę. Jeśli będzie Pani potrzebowała pełnomocnika zapraszam do kontaktu Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 e-mail agnieszka@kancelaria-uranin.pl