2021.03.20 godz. 22:29 Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Opieka nad dzieckiem

Wyjaśnienie sytuacji

Witam z zona jestesmy 9 miesięcy po ślubie i chcemy sie rostac mam 2 miesięczna córkę niestety zona po porodzie zachorowała na depresje po porodowa bardzo rzadko zajmuje sie dzieckiem ma wady Ania nastroju i patrząc na dziecko mowi ze widzi ze jest one chore i czytając w internecie wy myślą jej choroby i nie wierzy lekarzom z tego powodu musiałem zrezygnować z pracy zeby sie zająć małżeństwem i mam pytanie czy mam szanse jeżeli dojdzie do rozwodu zeby córeczka została przy mnie i ze mną zamieszkała on dobrej pory sie nie leczy na depresję

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Mar 2021 23:45

Dzień dobry! W pierwszej kolejności proszę zadbać o zdrowie psychiczne Pańskiej żony - próbować nakłonić ją na wizytę u specjalisty lub posiłkować się pomocą kogoś z rodziny lub znajomych żony. Jeśli zamierza Pan złożyć pozew rozwodowy w Pańskim interesie jest zgromadzenie i przedstawienie sądowi dowodów (m.in. zeznania świadków, rozmowy na komunikatorach etc.) wskazujące na sytuację zdrowotną Pańskiej żony i to, że Pan opiekuje się dzieckiem i zapewni mu odpowiednie warunki do rozwoju - im więcej takich dowodów, tym szanse na to że sąd przychyli się do Pańskiego stanowiska.