2020.09.28 godz. 13:44 Tarnów, Małopolskie

wypowiedzenie umowy o pracę

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Zaczęłam pracę w firnie od 23.03.2020r i od tego dnia mam umowę o pracę na rok ma 0,75 etatu. 21.09.2020 złożyłam wypowiedzenie z pracy z 2 tygodniowym okresem wypowiedzenia gdyż nie minęło jeszcze pół roku od kiedy podjęłam tam pracę. w pracy usłyszałam że wypowiedzenie zaczyna mi się liczyć od 26 września do 10 października. dzisiaj dostałam informację z pracy że obowiązuje mnie miesięczne wypowiedzenie. Proszę mi pomóc i powiedzieć jak to w końcu jest przecież złożyłam wypowiedzenie przed upływem 6 miesięcy. Bardzo dziękuję

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Wrz 2020 14:23

Miesięczny, bo zgodnie z orzecznictwem należy brać pod uwagę Pani staż pracy w ostatnim dniu zatrudnienia, a nie w chwili złożenia oświadczenia o wypowiedzeniu. Poza tym jeszcze zatrudnienie na stanowisku związanym z odpowiedzialnością za powierzenie mienia skutkuje wydłużeniem tego 2 tygodniowego okresu wypowiedzenia do miesiąca. Ponadto okres wypowiedzenia umowy o pracę obejmujący tydzień lub miesiąc albo ich wielokrotność kończy się odpowiednio w sobotę lub w ostatnim dniu miesiąca więc moim zdaniem w tym przypadku z końcem października.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)