2023.06.23 godz. 16:58 Katowice, Śląskie

Wypowiedzenie w ciąży

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, zaczęłam pracować w firmie na um.zlecenie która trwała miesiąc. Po tym czasie otrzymałam um. o pracę na rok. Niestety otrzymałam wypowiedzenie od pracodawcy a nie minął jeszcze miesiąc pracy na umowie o pracę. W dniu otrzymania wypowiedzenia dowiedziałam się że jestem w ciąży. Okres wypowiedzenia wynosi 2 tygodnie i kończy się dwu dniowym urlopem wypoczynkowym. Dodam że 2 dni przed końcem okresu wypowiedzenia minął by miesiąc pracy gdybym nie została zwolniona. Pracodawca zwolnił mnie z obowiązków i kazał nie przychodzić do pracy na wypowiedzeniu. Co robić żeby nie zostać na lodzie

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Lip 2023 15:23

Proszę zgłosić pracodawcy ciążę. Jeśli nie przedłuży umowy, zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl