2022.02.22 godz. 16:40 Częstochowa, Śląskie

Telefon od urzędu skarbowego

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, zadzwonił do mnie numer prywatny. Po odebraniu usłyszałem "czy można umówić transport na lotnisko?" Odpowiedziałem tak (nie wiedziałem o co chodzi). Po czym pytanie czy można prosić o fakturę. Odpowiedziałem że teraz nie ( jechałem autem, nie prowadzę żadnej działalności). Po tym usłyszałem że urząd skarbowy (nikt się nie przedstawił z imienia i nazwiska) i że w sprawie donosu. Rozlaczylem się po tym bo myślę że to jacyś oszuści czy coś. Pytanie czy mam coś z tym robić? Może ktoś faktycznie napisał donos na mnie tyle że nie wiem po co i dlaczego. Czy grozi mi coś za to?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Lut 2022 10:24

Jeżeli faktycznie napisano na Pana jakiś donos, to urząd przeprowadzi kontrolę i będzie Pan o niej zawiadomiony na piśmie. Prawdopodobnie była to próba jakiegoś oszustwa.