2023.06.26 godz. 10:36 Koszalin, Zachodniopomorskie

Zakup samochodu i rękojmia

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, zakupiłem samochód używany 1,5 miesiąca temu. Po kilku tygodniach od wymiany wszystkich filtrów i oleju w silniku, silnik się zatarł, pomimo świeżego i nalanego w odpowiedniej wysokości oleju, Nie było wycieku. Mechanik mówi że nie może tetaz określić przyczyny zatarcia. Muszę wyremotnować cały silnik - około 15 tys. Czy mogę do komisu zwrócić się o obniżenie ceny auta z racji tego, że w silniku była jakaś wada która spowodowała zatarcie? W jaki sposób najlepiej by było to udowodnić? rzeczoznawca? zadzwonić najpierw do komisu i próbować polubownie to załatwić? pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Cze 2023 13:25

Aby wystąpić z jednym z roszczeń (odstąpienie od umowy lub obniżenie ceny) w ramach rękojmi, koneiczne jest wykazanie przyczyny awarii. W tym stanie rzeczy wada ukryta pojazdu będzie podstawą do dalszych żądań wobec sprzedającego. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl