2024.03.21 godz. 19:13 Koszarawa, Śląskie

Zakup samochodu

Wyjaśnienie sytuacji

Witam zakupiłem samochód w komisie 31 stycznia 2024 i po przejechaniu kilku kilometrów okazało się że w samochodzie jest problem ze skrzynią biegów o czym poinformowałem sprzedającego. Samochód odstawiłem do mechanika który po skasowaniu błędów stwierdził że samochód jak na razie jeździ dobrze, ale po upływie znów kilku tyg ten sam problem powrócił i mechanik teraz twierdzi że trzeba rozebrać skrzynie i że koszty tej naprawy będą duże. Samochód zakupiłem za 58 tys. Czy mogę domagać się od sprzedającego jakiejś rekompensaty lub czy mogę zwrócić ten samochód? Czy nie jest już za późno?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Mar 2024 22:52

Może Pan skorzystać z uprawnień dotyczących rękojmi, w tym przypadku żądanie obniżenia ceny z tytułu wady ukrytej. Jeśli potrzebuje Pan pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kontaktu e-mail: slawomir.suski@adwokatura.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)