2021.11.15 godz. 18:54 Szczecin, Zachodniopomorskie

Oszustwo pożyczkodawcy

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Zapytałem o pożyczkę w wysokości 100 zł na stronie chwilówka online. Nie wiem dlaczego okazało się że podmiotem udzielającym pożyczkę jest kviku i kwota to nie 100 zł tylko 375 zł. Do tego spłata miała być w 0% prowizji. A mam do spłacenia 480 zł. 125 zł doliczono za szybkie rozpatrzenie sprawy choć o to nie prosiłem. Na konto zamiast otrzymać 375 zł jak w umowie, dostałem 250 zł tylko.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Rafał Zieliński

Włocławek, Kujawsko-pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Lis 2021 10:39

Bardzo ważną kwestią jest to ile czasu minęło od zawarcia Umowy. W takiej sytuacji bowiem, najprostszym rozwiązaniem było by odstąpienie od niej w terminie 14 dni od zawarcia (oczywiście wiązało się to będzie z obowiązkiem zwrotu otrzymanej kwoty). Co do pozostałych kroków prawnych, istnieje ich cały wachlarz z tym, że bez oceny dokumentacji ciężko coś więcej powiedzieć. Warto rozważyć pomoc chociażby właściwego rzecznika ds. konsumentów. Warto by było (chociaż niestety przypadkowe błędy zdarzają się w takich sytuacjach rzadko) zwrócić się do pożyczkodawcy skąd rozdzwięk pomiędzy kwotami.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)