2020.11.05 godz. 14:05 Białystok, Podlaskie

Pomoc

Wyjaśnienie sytuacji

Witam zatrzymane zostalo mi prawo jazdy pod wpływem srodka odurzajacego podobnego do alkoholu i mialem przy sobie 1.2g amfetaminy. Policjanci zatrryzmali mnie na dolku a rano przewiezli na inny komisariat powypelniali jakies papiery . wszystko mowilem prawde. nie bylem karany raz mi sie takie cos zdarzylo. wtedy popisywalem papiery malo je czystajac. powiedzialem co mialem powiedziec i puscili mnie. wiec moje pytanie brzmi czy dostane jakis papier na ile zatrzymane zostalo prawo jazdy . kiedy bd jakas rozprawa czy coś gdzie zglosić sie zeby jakies informacje uzyskac na temat dalszego przebieg

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Lis 2020 19:41

Dzień dobry, powinien Pan udać się na komisariat i poprosić o podanie sygnatury akt pod którą toczy się sprawa. Po wniesieniu aktu oskarżenia zostanie Pan powiadomiony przez sąd o terminie rozprawy. Co do zasady przy tego rodzaju przestępstwach zakaz prowadzenia pojazdów orzeka się na 3 lata.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)