2023.03.13 godz. 08:12 Krosno, Podkarpackie

zwrot wpłąconej zaliczki

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Zawarłem umowę na wykonanie usługi, w tym celu wpłąciłem zaliczkę. Zabezpieczeniem jej zwrotu jest weksel spółki poręczony przez osobę fizyczną. Termin wykonania usługi minał kilkamiesięcy temu. Ustnie zażądałem zwrotu zaliczki, niedawno na konto wpłynęła niewielka jej częsć. Powziąłem wątpliwoścu czy w rozsądnym terminie otrzymam jej zwrot. Chciałbym szybko wystąpić formalnie, w najgorszym razie na drogę sądową o zwrot. Jakie mam opcje i co muszę zrobić

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Mar 2023 13:10

Dzień dobry, w pierwszej kolejności należy wezwać pisemnie do zwrotu pozostałej części zaliczki. W dalszej części zostaje postępowania sądowe. W przypadku zainteresowania pomocą Kancelarii zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl