2022.11.10 godz. 19:26 Opole, Opolskie

Czy mogę anulować pozew?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, złożyłam pozew do sądu. Odbyła się pierwsza sprawa pojednawcza, czy mogę odmówić sprawy? Bez żadnych konsekwencji? Czy mogę ewentualnie zmienić sędziego?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Lis 2022 10:26

Dzień dobry, zgodnie z art.203§ 1.kpc Pozew może być cofnięty bez zezwolenia pozwanego aż do rozpoczęcia rozprawy, a jeżeli z cofnięciem połączone jest zrzeczenie się roszczenia - aż do wydania wyroku.