2024.01.10 godz. 15:54 Rawicz, Wielkopolskie

Czy dzedzicze?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, zmarla siostra mojego taty, ktora nie posiadala wlasnej rodziny, dziadkowie również juz nie zyja. Ciocia pozostawila dom bez testamentu, wiem ze nastepnymi do dziedziczenia jest rodzenstwo cioci i takze ja jako zstepna po moim tacie tylko, ze ja odrzucilam spadek po moim tacie iteraz rodzeństwo twierdzi iż nic mi sie nie nalezy po cioci, czy to prawda? Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marcelina Mazurkiewicz

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Sty 2024 12:41

Dzień dobry, nie jest to prawda. Odrzucenie spadku po ojcu nie skutkuje niemożnością dziedziczenia po ciotce.