2022.12.28 godz. 10:53 Kluczbork, Opolskie

Spadek po rodzicach

Wyjaśnienie sytuacji

Witam.Zmarli moi rodzice.Nie zostawili testamentu.Z tego co wiem,wszystko przechodzi na nas(3 dzieci)Chodzi o dom+ pole.Czy musimy robic sprawe spadkowa czy calosc sama po czasie przejdzie na nas?Slyszalam,ze podobno jest 6 miesiecy aby cos z tym zrobic?Dodam,ze nie zamierzamy nic sprzedawac,zostawiamy majatek bez podzialu fizycznego,chcemy tylko wiedziec jak to wyglada ze strony prawnej.Dziekuje

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Sty 2023 15:51

Dzień dobry. Należy przeprowadzić postępowanie o stwierdzenie nabycia spadku. Następnie - o ile będzie taka wola, konieczny będzie dział spadku, aby podzielić (ewentualnie) nieruchomości pomiędzy spadkobierców. Zapraszam do kontaktu w tym zakresie, email: slawomir.suski@adwokatura.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)