2022.01.31 godz. 10:45 Toruń, Kujawsko-pomorskie

Jak

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, znajoma ma problem z długami chce żebym wzięła dla niej kredyt. W jaki sposób mogę zabezpieczyć się przed ewentualnym brakiem spłaty kredytu z jej stron?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Sty 2022 11:21

Przede wszystkim nie powinna Pani brać kredytu na inną osobę, w szczególności już niewypłacalną. Jeżeli Pani koleżanka już ma problem ze spłatą długów i bank nie uważa ją za osobę wiarygodną prawdopodobnie nie posiada już majątku z którego mogłaby Pani zaspokoić swoje wierzytelności wobec niej. Jeżeli mimo wszystko zdecyduje się Pani pożyczyć pieniądze koleżance to najbezpieczniejsze są zabezpieczenia rzeczowe jak np hipoteka i zastaw rejestrowy.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)