2022.03.18 godz. 16:53 Słupsk, Pomorskie

Akt darowizny mieszkania a rozwód

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, znajomy dostał przed zawarciem związku małżeńskiego w akcie darowizny mieszkanie po babci. Lokum do remontu generalnego, który odbył się już w trakcie trwania małżeństwa. Moje pytanie, czy przy ewentualnym rozwodzie małżonka jego będzie miała jakiekolwiek prawo do tego mieszkania jeżeli była to darowizną przed ślubem? Czy będzie musiał zwrócić swej małżonce połowe wkładu finansowego włożonego w remont? A może warto przed rozwodem oddać mieszkanie jako darowiznę osobie trzeciej? Z góry dziękuję za wszelkie rady

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Maj 2022 20:53

Do mieszkania nie. Jeśli mają wspólność majątkową, zona będzie miała roszczenie o zwrot nakładów poniesionych z majątku wspólnego na majątek osobisty.