2020.04.14 godz. 14:13 Konin, Wielkopolskie

Pozew o rozwód.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, Żona chce złożyć pozew o rozwód, nie chcę tego rozwodu, bardzo ją kocham. Z dnia na dzień odeszła, nie było większych powodów, miała problemy ze zdrowiem, była nerwowa, powiedziała że już nie chce dalej tego ciągnąć, zawsze byłem przy niej, pomagałem jak mogłem, prosiłem nawet o terapię. Nie było żadnej zdrady, czy mogę i mam szansę się w sądzie sprzeciwić się rozwodowi, chcę walczyć o to małżeństwo

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Kwi 2020 15:48

Dzień dobry, może Pan wnosić o oddalenie pozwu. Są tu 2 możliwości, aby Sąd oddalił pozew - przekonanie Sądu, że nie doszło do zupełnego i trwałego rozkładu pożycia (więź emocjonalna, fizyczna i gospodarcza). Przy Pana deklaracjach można upatrywać braku trwałości rozkładu skoro chce Pan walczyć o powrót żony i jest szansa, że Sąd uzna rozwód za przedwczesne rozwiązanie. To trzeba podnosić już w odpowiedzi na pozew. Mniejsze szanse, że Sąd oddali pozew uznając wyłączną winę żony w rozkładzie pożycia przy braku Pana zgody na rozwód, obecnie rzadko stosowane rozstrzygnięcie. Pozdrawiam!