2020.01.16 godz. 08:49 Rumia, Pomorskie

Art 70 2 KW

Wyjaśnienie sytuacji

Witam zostałam oskarżona z w/w art. Sytuacja wyglądała następująco. Pierwszy dzień po świętach tj 27,12. Pracowałam w salonie z łóżkami i materacami. Pierwszy dzień otwarcia sklepu. Zeżarł mnie stres więc dla odwagi wypiłam alkohol. Została wezwana policja - dmuchałam. Nadmieniam, że nie obsługiwałam żadnych urządzeń, ani nie prowadziłam pojazdów. Miałam być na obsłudze klienta, ale spanikowałam. Czy to rzeczywiście zagrażało zdrowiu albo życiu człowieka? Jak się bronić? Bo do aresztu nie mogę iść a i nie mam pieniędzy na ewentualną karę finansową, bo pracę straciłam. Bardzo proszę o pomoc.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Sty 2020 12:40

Witam, art. 70 par 2 kw stanowi: kto wbrew obowiązkowi zachowania trzeźwości znajduje się w stanie po użyciu alkoholu, środka odurzającego lub innej podobnie działającej substancji lub środka i podejmuje w tym stanie czynności zawodowe lub służbowe podlega karze jak w art. 70 par. 1 kw, czyli aresztu albo grzywny. Z opisanego przez Panią stanu faktycznego wynika, iż wypełniła Pani swoim zachowaniem w/w przesłanki. Jeżeli nie była Pani wcześniej karana kara aresztu jest mało prawdopodobna. Jeśli było to jednorazowe zdarzenia, warto tę okoliczność podnieść przed sądem, wskazać, iż żałuje Pani