2022.02.03 godz. 22:11 Rzeszów, Podkarpackie

Jak zrzec się nie swojego długu?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Zostałam poinformowana przez komornika, ze rzekomo mam zaciągnięty kredyt w Polsce (mieszkam za granica). Zapoznałam się z przesłanymi przez komornika dokumentami rzekomego kredytu i podpis nie jest mój. Niestety kredyt zaciągnęła na mnie bliska mi osoba. Czy mogłabym prosić o poradę jak rozwiązać ta sytuacje?

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Zenon Depta

Rybnik, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Lut 2022 23:47

Komornik zasadniczo nie jest i nie może być w posiadaniu dokumentów dotyczących kredytu. Zatem przedstawiony stan faktyczny nie może mieć miejsca. Proszę zweryfikować swoją sytuację. Jeśli jednak był wydany nakaz zapłaty, to można w pewnych przypadkach postarać się go uchylić. Ale to wymaga zaangażowania i sprawdzenia pewnych rzeczy.