2023.11.20 godz. 01:05 Lublin, Lubelskie

Oszustwo

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, zostałem oszukany przez firmę BimmerAutos. Firma miała sprowadzić samochód ze Szwajcarii. Dostałem zdjęcia od właściciela firmy opisujące cały samochód, zaakceptowałem propozycję i wysłałem przelew 40,000zł na zakup auta oraz jego transportu do Polski. Otrzymałem na maila fakturę Proforma oraz umowę przedsprzedażową. Po przelewie zaczęły się problemy z wydaniem auta i pokazaniem go w Polsce. Po miesiącu postanowiłem zrezygonować z auta i zarządałem zwrotu pieniędzy. Od tamtego czasu Pan nie chce oddać pieniędzy pomimo kontaktu z nim Sprawy sądowe innych oszukanych stoją w miejscu od lat

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Lis 2023 09:03

Doradzam złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, a niezależnie od tego wszczęcie postępowania cywilnego o zapłatę. W razie pytań lub wątpliwości, zapraszam do kontaktu e-mail: slawomir.suski@adwokatura.pl