2022.10.28 godz. 14:16 Wrocław-Krzyki, Dolnośląskie

Wezwanie w charakterze świadka

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, Zostałem wezwany do osobistego stawiennictwa w charakterze świadka w związku ze zgłoszonym przeze mnie wykroczeniem drogowym. Problemem jest to, że mieszkam we Wrocławiu, a na godzinę i miejsce złożenia zeznań wyznaczono 7:30 na komisariacie w Lublinie. Czy istnieje możliwość, aby złożyć zeznania zdalnie? Jeśli nie, czy mogę wycofać zgłoszenie wykroczenia bez konsekwencji?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Paź 2022 19:54

Proszę złożyć w sądzie wniosek o udział w rozprawie w formie zdalnej (on-line). Wniosek proszę uzasadnić odległością i czasem - w większości przypadków sądy przychylają się do takich wniosków
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)