2023.03.23 godz. 11:42 Warszawa, Mazowieckie

Fałszywy dyplom ukończenia studiów

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, Zostałem wezwany w charakterze podejrzanego w sprawie o czyn z art. 270 par 1. KK. W 2019 roku kupiłem dyplom ukończenia studiów magisterskich (studiowałem na uczelni, mam absolutorium niestety z powodów osobistych nie zdałem i obroniłem pracy), posłużyłem się takim dyplomem u pracodawcy ponieważ nie zatrudniał na B2B (wcześniej pracowałem na B2B i taki dyplom nie był mi potrzebny). Moja wina jest bezsprzeczna i czy na etapie postepowania przez Policję mogę mogę powalczyć z Art. 66. § 1. o warunkowe umorzenie postępowania? Czy mam przygotować jakieś pismo? Pozdrawiam, Krzysztof

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Mar 2023 13:33

O warunkowym umorzeniu postępowania decyduje sąd. W opisanym stanie faktycznym jest oczywiście, w zależności od innych okoliczności, możliwe złożenie wniosku o warunkowe umorzenie, w świetle przepisu o wypadku mniejszej wagi. W razie gdyby potrzebował Pan obrońcy w tej sprawie, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl