2022.06.27 godz. 14:48 Ruciane-Nida, Warmińsko-mazurskie

Zatrzymanie po spożyciu alkoholu

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Zostałem zatrzymany dnia 29.05.2022 r w miejscowości Rucianada Nida podczas rutynowej kontroli i wydmuchałem na komendzie 0.13 i 0.12 dm/l nie zgodziłem się z tym badaniem krwi i zostałem przewieziony na krew do dnia 27.06.2022 nie ma wyników krwi. Co mi grozi za takie przewinienie zaznacze że mam prawo jazdy kat b, c c +e jestem kierowca zawodowym jestem jednym żywicielem rodziny

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Cze 2022 14:26

Grozi Panu kara aresztu (do 30 dni) albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych oraz orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów.