2022.02.18 godz. 10:58 Gdańsk, Pomorskie

Zwolnienie dyscyplinarne

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Zwolniłem się z pracy z dniem 09.02.2022 poprzez wypowiedzenie umowy z art. 55 kodeksu pracy. Zwolnienie natychmiastowe bez okresu wypowiedzenia. Z uwagi na zaniedbanie ze strony pracodawcy. Tj. ( brak świadczenia pracy, brak urlopów wypoczynkowych. Zmuszanie do obsługi maszyn bez uprawnień, groźby zwolnieniem z pracy za nie obsługiwanie wyżej wymienionych maszyn. Brak wypłacenia wynagrodzenia. Po owym wypowiedzeniu, które wysłałem do swojego pracodawcy. Ten wysłał mi list, że nie zgadza się z moim zwolnieniem i wystawił mi zwolnienie z art. 52 zwolnienie dyscyplinarne.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Lut 2022 11:51

W takim przypadku jedynym rozwiązaniem jest pozew do sądu o sprostowanie świadectwa pracy i wypłatę odszkodowania za okres wypowiedzenia.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)