2023.07.18 godz. 10:06 Starogard Gdański, Pomorskie

opieka nad dzieckiem

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, zwracam się z prośbą o poradę w sprawie opieki nad dzieckiem. Rozstałam się z partnerem, Mamy razem roczne dziecko. Mój były jest osobą, która nadużywa alkoholu. Przez kilka miesięcy wszystko było ok, zaprzestał pić. Jednak ostatnio problem powrócił. Rozstalam się z nim i jestem pewna ze on zacznie się mścic. Juz zapowiedział że przyjedzie po dziecko i będzie chciał zabrać je na weekend. Teoretycznie ma do tego prawo bo tak samo jest rodzicem. Czy jest jednak coś co mogę zrobić aby temu zapobiec? Czy jest mozliwość abym nie musiała dawać mu dziecka pod opiekę?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Lip 2023 13:03

Rozwiązaniem jest wniosek o pieczę nad dzieckiem, ograniczenie władzy rodzicielskiej ojcu oraz ustalenie przez sąd kontaktów ojca z dzieckiem. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl