2022.08.08 godz. 09:37 Stare Gliwice, Śląskie

Co robić z zaistniałą sytuacją?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam , zwracam się z pytaniem co mam zrobić z zaistniałą sytuacją. Zacznę od tego że tydzień temu wylądowałam na sorze , ponieważ bardzo źle się czułam, wraz z córką i partnerem udaliśmy się na izbę przyjęć. Po wszystkich badaniach okazało się że w moim organizmie znajduje się aamfetamina , ale ja nic takiego nie zazywalam .szpital powiadomił policję, póki co nic nie wiem co dalej w mojej sprawie . Córeczkę partner zawiózł do sąsiadki policja to skontrolowala i sprawdzila . Boję się co będzie dalej

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Sie 2022 14:02

Dzień dobry. W polskim prawie, karane jest posiadanie narkotyków, a nie ich zażywanie. Nawet zakładając, iż faktycznie w Pani organizmie wykryto jakieś niedozwolone substancje to nie naruszyła Pani w ten sposób porządku prawnego. Istnieje wiele teoretycznych możliwości, w których można zażyć narkotyki i nie być tego świadomym, więc w mojej ocenie nic Pani nie grozi. Pozdrawiam.