2020.06.22 godz. 06:34 Zgierz, Łódzkie

Witam, zwracam się z pytaniem czy były mąż mojej partnerki przy pomocy policji może siła zabrać dziecko które nie chce do niego jechać na weekend.

Wyjaśnienie sytuacji

Były mąż mojej partnerki za sprawa policji czasami zabiera dziecko ma weekend który mu przysługuje ustanowiony wyrokiem sądu ale dziecko nie chce do niego jeździć i spędzać z nim czasu czy mu musimy mu siła wydawać dziecko ma takie weekendy

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Cze 2020 11:10

Ja jedynie dodam do tego co napisała wyżej Pani Mecenas, że Pana partnerka naraża się na sankcję pieniężną za "utrudnianie" kontaktów ojca z dzieckiem art. 598(15) paragraf 1 kpc
Tak Nie

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Cze 2020 09:33

Dzień dobry, jeżeli kontakty zostały orzeczone wyrokiem sądu to matka ma obowiązek je realizować. Dodatkowo jest ona zobowiązana do emocjonalnego i psychologicznego przygotowania dziecka do kontaktów. Należy się zastanowić dlaczego dziecko nie chce spędzać czasu z ojcem? Jeżeli istnieją jakiekolwiek obiekcje co do zachowania ojca względem dziecka, to należy złożyć wniosek o zmianę kontaktów i w nim wskazać z jakich przyczyn powinny być one zmienione. Pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)