2023.07.05 godz. 15:18 Kraków, Małopolskie

Wypowiedzenie umowy najmu

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, zwracam się z pytaniem czy mam możliwość wypowiedzenia umowy najmu okazjonalnego skoro Wynajmujący dał tam taki zapis ,,każda ze stron może wypowiedzieć umowę z okresem jednomiesięcznym ze skutkiem na koniec miesiąca”?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Magdalena Kobryń

Kielce, Świętokrzyskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Lip 2023 17:27

Umowa najmu okazjonalnego jest co do zasady umową na czas określony co oznacza, że nie możemy w niej zawierać postanowień, w myśl których Strony mają prawo rozwiązać stosunek najmu za wypowiedzeniem, bez podania przyczyny. Takie postanowienie zawarte w umowie najmu okazjonalnego nie jest wiążące bowiem jest dozwolone tylko w umowach najmu zawartych na czas nieoznaczony. Aby można było wypowiedzieć umowę najmu okazjonalnego w jej treści muszą być wskazane konkretne przyczyn, których zaistnienie daje takie prawo. Proszę pamiętać, ze każdą umowę można rozwiązać za porozumieniem stron.