2023.08.22 godz. 20:52 Działdowo, Warmińsko-mazurskie

Kupno auta z wadą ukrytą

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, zwracam się z pytaniem jaka jest możliwość odzyskania gotówki od osoby prywatnej związanej ze sprzedażą auta 02.03.2023 r.. Kupiłem auto, a po czasie okazało się, że pobiera olej. Potrzebowałem auta na dojazdy do pracy dlatego też nie chciałem go zwracać natomiast jest to kosztowne dolewać cały czas olej więc w końcu zdecydowałem się na tę decyzję. Czy jest możliwość otrzymania pieniędzy oraz zwrotu auta w przypadku gdy minęło tyle czasu oraz przejechałem ok. 8 tys. km? dodam również, że w umowie jest zapis, że zostałem poinformowany o stanie technicznym auta

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Sie 2023 10:40

Dzień dobry, Sprzedawca odpowiada z tytułu rękojmi przez dwa lata od sprzedaży, ale kupujący ma 1 rok od stwierdzenia wady na zgłoszenie tego sprzedającemu (art. 568 § 1 i 2 kc). Dodatkowo musi Pan udowodnić, że to była wada ukryta.