2021.11.24 godz. 13:43 Gdańsk, Pomorskie

spadek po rodzicach

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, zwracam sie z zapytaniem dotyczacym sprawy spadkowej. Po smierci rodzicow obie z siostra dziedziczymy mieszkanie. Moja siostra chce sie zrzec swojej czesci a ja mam ja splacic. W jaki sposob najlepiej zalatwic ta sprawe w sadzie? Czy powinnysmy zlozyc dokumenty w sprawie spadkowej tylko na moje imie? Rowniez, z tego co wiem siostra ma zadluzenia ktorymi zajmuje sie komornik wiec chcialabym wiedziec czy w przypadku przeprowadzenia sprawy spadkowej nie powinnam dokonac jakichs dodatkowych krokow aby komornik nie zajal mieszkania. Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Gru 2021 23:55

Muszą Panie zrobić stwierdzenie nabycia spadku i dział spadku. Można zrobić to łącznie. Jeśli są Panie zgodne to koszty będą niższe.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)