2024.04.02 godz. 22:58 Pszczyna, Śląskie

Włamanie na konto w mediach społecznościowych.

Wyjaśnienie sytuacji

Moja była dziewczyna włamała się na moje prywatne konto w aplikacji Messenger. Czytała moje prywatne wiadomości oraz zrobiła zrzuty ekranu wiadomości pisanych z moimi znajomymi czy coś za to grozi?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Kwi 2024 21:32

Zasadniczo podpadałoby to pod art. 267 § 1 Kodeksu karnego : Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, [...] podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając [...] informatyczne [...] jej zabezpieczenie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Pytanie, czy faktycznie się włamała, czy znała hasło, które jej Pan wcześniej podał? Chociaż to kwestia drugorzędna, bo mamy do czynienia albo z włamaniem, albo z ominięciem zabezpieczeń. Z wyrazami szacunku