2024.01.04 godz. 22:20 Osjaków, Łódzkie

Podwyżka czynszu

Wyjaśnienie sytuacji

Właściciel mieszkania, które wynajmuje dwukrotnie przez 3 lata podniósł nam czynsz. Każdorazowo po 200 zł. Czyli z 1100 na 1300 a później 1300 na 1500. Zrobił to bez aneksu i trzymiesięcznego uprzedzenia. Teraz już wiemy, że musi być papierem i wcześniejszą informacja. Czy można żądać w jakoś sposób zwrotu wcześniejszych bezprawnych podwyżek? Dowód tylko w przelewach.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Sty 2024 15:58

Dzień dobry, Właściciel ma możliwość podwyższać czynsz mieszkania, z zachowaniem odpowiedniego okresu "uprzedzenia". Jeżeli zmiana czynszu nie została potwierdzona (w przypadku zanegowania takiej podwyżki), mogą Państwo postarać się o odzyskanie nadpłaconego czynszu w postępowaniu sądowym. Pozdrawiam,