2022.03.09 godz. 16:14 Kostrzyn nad Odrą, Lubuskie

Odcięli nam gaz

Wyjaśnienie sytuacji

Właściciel wynajmowanego mieszkania nie zapłacił za gaz. Skutkiem tego zostaliśmy odcięci od dostawy gazu. Faktycznie mamy zaległości czynszowe, ale 3 tygodnie temu dogadaliśmy się z właścicielem ma spłatę w ratach. Od tygodnia właściciel grozi zmiana zamków i tym, że prądu równiez zaraz nie będzie, bo on nie płaci. Co w takiej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Mar 2022 16:35

Właściciel nie może usunąć Państwa z lokalu poprzez takie działania. Co więcej, może ponieść za nie odpowiedzialność karną. Zamiast stosowania gróźb, właściciel musi najpierw wypowiedzieć umowę, a następnie - jeżeli się Państwo nie wyprowadzicie - złożyć pozew o eksmisję.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)