2020.08.18 godz. 15:22 Kraków, Małopolskie

Właściciel żąda wymiany sprzętu miesiąc po wyprowadzce i oddaniu nam kaucji

Wyjaśnienie sytuacji

Wyprowadziliśmy się z poprzedniego mieszkania 25 lipca, 31 zakończyła się nasza umowa wynajmu. Kaucja została nam oddana w pierwszym tygodniu sierpnia, z dniem dzisiejszym już od miesiąca nie mieszkamy w poprzednim mieszkaniu. Właściciel dziś napisał do nas że pralka jest zagrzybiała i żąda odkupienia całego sprzętu, bo pranie śmierdzi. Robiliśmy pranie przed wyjazdem, a pralka była czyszczona, nic nie śmierdziało. Właściciel przyznał że przy oględzinach nie sprawdzał pralki. Podejrzewam że stała miesiąc zamknięta, stąd grzyb. Czy może wyciągnąć jakieś konsekwencje prawne wobec nas?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Sie 2020 18:57

na postawione pytanie - czy może wyciągnąć jakieś konsekwencje prawne? Mogę odpowiedzieć, że właściciel może próbować sądownie domagać się zwrotu kosztów zakupu nowej pralki lub naprawy starej...