2022.04.20 godz. 15:14 Otłowiec, Pomorskie

Problem z własnością mieszkania

Wyjaśnienie sytuacji

Właścicielem domu i ziemi jest brat męża. Po otrzymaniu nieruchomości w darowiznę porzucił ją. Mąż jako brat właściciela zaja się gospodarstwem w związku z tym wprowadziliśmy się i ponosiliśmy wszystkie koszty z tym związane włącznie z remontami przez 15 lat. Teraz brat chce wrócić i sprzedać co się da wywalając nas z domu. Czy jest jakaś szansa aby mu się przeciwstawić i jakoś odebrać ta ziemię. Obiecywał przepisać wszystko na męża a teraz jak zechce to z dziećmi wylądujemy na bruku. Proszę o pomoc bo chyba jest jakaś luka w prawie która nas ochronj przed strata domu.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Cze 2022 12:29

Mogą Państwo domagać się jedynie zwrotu nakładów z tytułu bezpodstawnego wzbogacenia