2024.07.12 godz. 11:45 Kraków, Małopolskie

Właścicielka mieszkania, które wynajmowałem nie chce zwrócić całości kaucji.

Wyjaśnienie sytuacji

Ostatniego dnia maja napisałem do właścicielki smsa z informacja o chęci rozwiązania umowy i została ona poinformowana, że czerwiec jest ostatnim miesiącem, w którym będzięmy w tym mieszkaniu mieszkać. Wraz z końcem czerwca, dokładnie 26.06.2024, oddaliśmy klucze do mieszkania, pozostawiając je w stanie bardzo dobrym, pogorszonym jedynie o zużycie rzeczy, wynikające z ich codziennej eksploatacji. Właścicielka argumentuje brak oddanie pełnej kaucji martwym sezonem na rynku wynajmu oraz twierdzi, że nasze wypowiedzenie zostało przez nią przyjęte do wiadomości, a nie zaakceptowane.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Lip 2024 19:17

To zależy czy umowa najmu była na czas oznaczony czy nieoznaczony, i czy były w niej zapisy o możliwości wypowiedzenia najmu. Jeżeli umowa była zawarta na piśmie, to i wypowiedzenie powinno nastąpić w takiej formie. Z wyrazami szacunku