2023.01.23 godz. 15:30 Warszawa, Mazowieckie

Brak wpisu do KW a kredyt

Wyjaśnienie sytuacji

Właścicielka mieszkania kupiła je w sierpniu 2022 od dewelopera. Od razu złożyła wniosek o wpis do KW. Nadal wpisu nie ma. Sąd powiedział ze może to potrwać jeszcze kilka msc. My chcemy kupić to mieszkanie ale doradca kredytowy powiedział ze w tym banku co ma ofertę nie dostaniemy go bez aktualnej KW. Ta co jest teraz jest zbiorcza dla całej inwestycji dewelopera. Umowę przedwstępna możemy sporządzić jednak bank twierdzi ze dopiero po otrzymaniu wpisu do KW możemy ubiegać się o kredyt na mieszkanie. Akt notarialny oczywiście jest na nią. Co robić ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Sty 2023 20:05

Dzień dobry, właścicielka mieszkania powinna złożyć do Prezesa Wydziału Ksiąg właściwego sądu wniosek o przyśpieszenie wpisu do KW. W uzasadnieniu należy wskazać całą tą sytuację. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)