2021.06.21 godz. 10:09 Kielce, Świętokrzyskie

Wniosek o odroczenie kary oraz zamiana kary na grzywne

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Dostałam nakaz wykonania kary w wymiarze 8mc prac Społecznych po 24h mc. Jestem w 7mc ciazy w sierpniu rodzę. Nakaz odebrany został w piątek tydzień temu. Moje pytanie dotyczy wniosków. Kiedy powinnam złożyć wniosek o odroczenie kary? Czy jest możliwość złożenia 2 wniosków jednocześnie 1. O odroczenie kary i 2. O zamianę kary pozbawienia wolności na karę grzywny rozłożona w ratach? Znalazłam wzory takich wniosków na stronie sądu rejonowego mojego miasta. Jaka kwotę muszę uiścić za wysłanie wniosku i skąd mam wziac dane do wpłaty tej kwoty?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Cze 2021 22:23

Dostała Pani wyrok nakazowy? Jeśli tak proszę przeczytać pouczenie - może Pani złożyc sprzeciw i wyrok utraci moc i sprawa będzie normalnie prowadzona przez sądem