2019.12.13 godz. 10:27 Dąbrowa Górnicza, Śląskie

wniosek o przesłuchanie w sądzie właściwym dla miejsca zamieszkania

Wyjaśnienie sytuacji

Czy mogę powołać we wniosku o przesłuchanie w miejscu zamieszkania na art 35. par 1 oraz art 235, par 1,2 KPC? Czy lepiej na sam 35 KPC? Czy wystarczy podać argument odległości mojego miejsca zamieszkania w Dąbrowie Górniczej do Sądu w Słupsku? 583 km

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Gru 2019 14:38

Moim zdaniem samo 235par 1 kpc, nie rozumiem, co tu art. 35 kpc ma w ogóle do rzeczy, przecież dotyczy on ustalenia właściwości miejscowej dla konkretnego rodzaju spraw. A przesłuchanie w drodze tzw. pomocy prawnej przez inny sąd jest dosyć częstą praktyką, gdy świadkowie mieszkają zbyt daleko od sądu rozpoznającego sprawę.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)