2020.05.25 godz. 08:48 Wrocław-Śródmieście, Dolnośląskie

Wniosek o przywrócenie terminu i właśnie nie wiem czego.

Wyjaśnienie sytuacji

Stanąłem przez sądem w związku z wykroczeniem drogowym. Odbyła się pierwsza rozprawa na której byłem. Sędzia wyznaczył kolejną ale niestety przegapiłem termin. Następnie odbyła się kolejna rozprawa ale powiadomienie o nie sąd wysłał na niewłaściwy adres i wobec tego nic o tej rozprawie nie wiedziałem. Otrzymałem wezwanie do uiszczenia grzywny. Teraz chciałbym przywrócić termin tylko nie wiem czego. Czy przywraca się termin rozprawy czy możliwości apelacji.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Maj 2020 14:44

Dzień dobry, konieczne jest uszczegółowienie kilku kwestii. To zawiadomienie o trzecim terminie doręczono na inny adres niż wcześniejsze wezwanie na rozprawę, na której Pan był? Otrzymał Pan wyrok zaoczny? Trzeba ustalić w jakiej dacie i formie został wydany wyrok (poprzez sekretariat sądu). Jeśli nie doręczono Panu wyroku zaocznego to należy wnosić o jego doręczenie na właściwy adres (wtedy 7 dni na wniosek o uzasadnienie), a jeśli wyrok nie jest zaoczny (mogło się tak zdarzyć), to wówczas wniosek o przywrócenie terminu do złożenia wniosku o uzasadnienie wyroku wraz z wnioskiem. Pozdrawiam.

Zmodyfikowano dnia: 25 Maj 2020 14:44
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)