2022.04.06 godz. 04:59 Lubsko, Lubuskie

Wniosek o przywrócenie terminu na odrzucenie spadku

Wyjaśnienie sytuacji

W grudniu 2020roku zmarl mój ojciec zostawił po sobie długi ja zrzeklam sie spadku w maju i jest wszystko ok. Jednak mam syna i przekroczyłam termin dopiero w listopadzie złożyłam wniosek do sądu o zgodę na zarządzanie majątkiem syna zgodę uzyskałam w styczniu tego roku tydzień temu byłam u notariusza i powiedział mi że jest za późno i może tylko złożyć oświadczenie. Moje pytanie brzmi czy faktycznie 6mscy jest bezwzględne na odrzucenie spadku i czy nie jest tak że jak składam wniosek do sądu to ten termin staje w miejscu i najważniejsze czy mam szanse na uzyskanie zgody na ponowny termin

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Kwi 2022 10:09

Tak, termin już minął i nie możne być przywrócony.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)