2020.01.30 godz. 10:35 Szczecin, Zachodniopomorskie

Wniosek o udostępnienie informacji publicznej / o udostępnienie informacji o środowisku a podpis

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Drogą mailową trafił do mnie wniosek o udostępnienie informacji o środowisku i jego ochronie. Przesłany wniosek to skan własnoręcznie podpisanego dokumentu w formacie pdf. Czy tego typu kopie należy traktować jako dokument spełniający wymogi formalne, m.in. art. 63 KPA ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Sty 2020 17:03

Do udostępnienia informacji publicznej nie stosuje się rygorow podania z kpa. W te stronę idzie orzecznictwo administracyjne (zob. m. In. w wyroku NSA z 5 marca 2013 r., I OSK 2889/12). Wskazany wniosek należy zatem zrealizować. W razie dalszych pytań proszę o kontakt.