2023.07.21 godz. 12:04 Kraków, Małopolskie

Zajęcie komornicze

Wyjaśnienie sytuacji

Wobec mnie 2 komorników prowadzi postępowania. W dniu 19 lipca 2022 roku jeden z nich zajął moje konto bankowe oraz dokonał zajęcia pensji. W lutym 2023 drugi z komorników wysłał do mojego obecnego pracodawcy u którego mam już zajęcie pensji przez tego 1 komornika pismo o zajęcie wynagrodzenia (pracodawca środki przekazuje do tego pierwszego) oraz również dniu 19 lipca 2023 zajął moje konto mimo że mam zajęte już przez tego pierwszego. Z tego co wiem to nie można prowadzić 2 egzekucji z tego samego składnika majątku. /co w takiej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Katarzyna Papiorek

Tarnowskie Góry, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Sie 2023 20:53

W takim przypadku jeden z komorników przekaże swoją sprawę drugiemu i ten będzie prowadził egzekucję z obu tytułów wykonawczych (wyroków/nakazów zapłaty, itp.).