2022.01.26 godz. 08:51 Nowy Tomyśl, Wielkopolskie

Wpłata do depozytu sądowego - stara hipoteka

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem współwłaścicielem nieruchomości, w której znajduje się wpis o starej hipotece na kwotę 5 zł. Bank już nie istnieje a BGK odpisało mi, że nie są odpowiednią instytucją od jej wykreślenia. Złożyłam wniosek do sądu o wpłatę do depozytu tej kwoty - niestety w trakcie jeden ze współwłaścicieli nieruchomości zmarł. Referendarz przeciąga sprawę twierdząc, że wszyscy muszą wyrazić zgodę na to abym mogła te 5 zł. wpłacić. Czy może jest jakiś przepis na to że te zgody nie są wymagane.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Lut 2022 15:26

Proszę jak najszybciej uregulować sprawy spadkowe po zmarłym właścicielu. Kwestie związane z hipoteką wymagają współpracy wszystkich współwłaścicieli.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)
Tak Nie

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Sty 2022 12:05

Nie ma takiego przepisu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)