2023.01.17 godz. 16:02 Bytom, Śląskie

Co zrobić?

Wyjaśnienie sytuacji

Wraz z mamą i siostrą 1,5 roku temu sprzedałyśmy dom, stojący na działce o pow. 510 m2. I tak też było w ogłoszeniu. Znalazł się kupiec, któremu działka wydawała się większa, ale był pytać w Gminie czy na pewno działka jest do końca płotu. Uzyskał odpowiedź, że tak, że to złudzenie optyczne. Kupująca nie żądała wytyczenia granic. Pod koniec zeszłego roku zażądała od nas pieniędzy , żeby zapłacić geodecie za wytyczenie granic działki, jak to określiła jako zadośćuczynienie bo jednak działka nie jest do końca płotu. Czy mamy jej zapłacić za geodetę? Wydzwania do mnie, że mamy się rozliczyć.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Sty 2023 16:57

Dzień dobry, zapraszam do Kontaktu z kancelarią. Panie sprzedając dom przedstawiły stosowne dokumenty, nie widzę podstaw do żądania zwrotu kosztów geodety, Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)