2024.10.24 godz. 14:10 Słupsk, Pomorskie

ODZIEDZICZONY DOM PO RODZICACH

Wyjaśnienie sytuacji

WRAZ Z SIOSTRĄ JESTEŚMY SPADKOBIERCZYNIAMI DOMU PO RODZICACH. TATA NIE ŻYJE 10 LAT, MAMA 5 LAT. SIOSTRA W RAZ Z RODZINĄ CAŁY CZAS ZAMIESZKUJE DOM. W ZESZŁYM ROKU WYSTAWIŁYŚMY DOM NA SPRZEDAŻ, ALE NIE MA CHĘTNYCH NA DOM. CO MOGĘ ZROBIĆ, ŻEBY UZYSKAĆ PIENIĄDZE. NIE MOGĘ JUŻ DUŻEJ CZEKAĆ. SIOSTRA NIE WYCHODZI Z ŻADNĄ PROPOZYCJĄ.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Paź 2024 14:27

Może Pani wnieść do sądu o dział spadku wraz ze zniesieniem współwłasności poprzez przyznanie całości siostrze z obowiązkiem spłaty Pani części. Sąd może również zarządzić licytację nieruchomości