2023.05.24 godz. 11:29 Warszawa, Mazowieckie

Wspólna budowa domu na działce partnera

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem w długoletnim związku z moim partnerem - nie jesteśmy jeszcze po ślubie. Partner jest właścicielem działek budowlanych, na których chcemy wspólnie wybudować dom. Nie przewiduję sytuacji rozstania z partnerem, jednak chciałabym się jakoś zabezpieczyć. Co mogę zrobić, aby ze spokojną głową móc taki dom zbudować i być jego współwłaścicielem. Czy muszę zostać współwłaścicielem wspomnianych działek, jeśli nie planujemy jeszcze się pobrać? Czy może wystarczy jakaś umowa między nami podpisana notarialnie, która mówiłaby że wspólnie budujemy dom i jestem automatycznie jego współwłaścicielem?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Maj 2023 13:55

Dzień dobry, w takiej sytuacji konieczne jest aby była Pani współwłaścicielem działki na której będzie budowany dom.