2023.09.24 godz. 17:52 Rawicz, Wielkopolskie

Ustalenie opieki nad dzieckiem

Wyjaśnienie sytuacji

Wspólnie z byłą partnerką wychowujemy 4-letniego syna. Nie byliśmy małżeństwem. Dziecko mieszka z matką. Jestem kierowcą i często nie ma mnie w Polsce. Do tej pory moje wyjazdy były ok 1,5-tyg. i byłem w PL co drugi weekend, co pozwalało nam na pewną schematyczność wizyt. Niestety zmieniam pracę i teraz nie mogę określić kiedy będę w PL. Mówiłem o tym matce dziecka i zasugerowałem, że będę ją informował, jak będę wiedział, kiedy będę mógł przyjechać po syna. Nie odpowiada jej to i chce ustalić terminy wizyt sądownie. Czy sąd może narzucić mi konkretne terminy mimo mojej nieregularnej pracy?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Wrz 2023 18:19

Tak, Sąd bierze pod uwagę również organizację życia matki i dziecka. Niemniej jednak zasadnym wydaje się wniosek o kontakty nieregularne, które również są możliwe. Jeśli potrzebuje Pani pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)